קורס עבודה בגובה

avizemer 01/08/2019

גם בעידן הטכנולוגי שבו אנו משתמשים רבות בטכנולוגיות משוכללות, עדיין יש צורך בעובדים אשר יודעים לעבוד בגובה רב. אלה יכולים להיות עובדים באתר בנייה העובדים על פרויקט בנייה חדיש ומיוחד, או מובילים מקצועיים אשר צריכים להעביר פסנתר כנף מהקומה השביעית אל הדירה החדשה. כך או כך, עובדים אלה מוכרחים להחזיק ברשותם אישור עבודה בגובה רב. אישור זה ניתן להם בתנאי שהם עוברים קורס מיוחד.

קורס עבודה בגובה לפי חוק

הממשלה מחייבת לעבור קורס עבודה בגובה כל מי שמעוניין לעבוד במקומות גבוהים במיוחד. קורס זה נועד להכשיר את העובד לעבוד בדרך נכונה בעבודות הכרוכות בסיכון גבוה, כמו גם לוודא שהוא מכיר את כל כללי הבטיחות. רק לאחר סיום הקורס, רשאי העובד לקבל תעודה המקנה לו את האישור לעבוד בגובה רב. כל קורס כזה יכול למנוע את התאונה הבאה ולהציל חיים בזמן אמת.

למי מתאים ללמוד קורס עבודה בגובה?

הקורס מתאים לעובדים הבאים:

  • כל מי שמתכוון לעבוד בגובה של 2 מטרים ומעלה כאשר קיימת סכנת נפילה.
  • לעובד עבודה המתבצעת מעל משטח מסוכן שאינו מגודר ומאובטח.
  • לעובד בעבודה שיש בה הטיית גוף העובד בזווית שמעל 45 מעלות מעבר למעקה בטיחות.
  • עובדים הנעזרים בכלים כמו מלגזה או סל להרמת אדם, וכן עובדים העומדים במסגרת עבודתם על גבי במות הרמה, מתקיני פיגומים או עובדים על גבי גגות איסכורית.

מה לומדים בקורס?

קורס עבודה בגובה נחלק לשני חלקים עיקריים: עיוניים ומעשיים. החלק העיוני מועבר בדרך ברורה ומעניינת, תוך שימוש במצגות לצורך הדגשה והמחשה. מבין הנושאים הנלמדים ניתן להזכיר הכרת משטחי העבודה השונים, סוגי מערכות האבטחה, דרכי חילוץ עמיתים שנקלעו לסכנה, חללים מוקפים, דרכי בלימת נפילה, מבנה הפיגומים והסכנה שבאי שמירה על כללי הבטיחות. החלק המעשי כולל תרגול הכולל שימוש נכון בציוד אישי לצורך הגנה, איך להשתמש בציוד העבודה בשטחים שונים – גגות, פיגומים וכדומה.

קבלת ההכשרה

כאשר המתלמד עובר בהצלחה את המבחנים העיוניים והמעשיים, הוא מקבל אישור הסמכה לעבודה בגובה. אישור זה מעיד על כך שהוא עבר קורס עבודה בגובה ויכול לבצע עבודות בגובה רב. עם זאת, חשוב לזכור שיש לבצע ריענון אחת לשנתיים ולחדש את אישור העבודה.

היכן מועבר הקורס?

הקורס מועבר בחברה מקצועית שיש לה הסמכה להכשיר עובדים לעבודה בגובה, ולכן אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בגובה רב, חשוב לבחור חברה מנוסה שתעניק לכם את ההכשרה המיוחדת. מכיוון שמדובר בקורס שנועד לשמור על החיים, חשוב לבחור בחברה מוכרת. לפיכך, מומלץ לבצע חיפוש מהיר באתרי האינטרנט ולשאול חברים קרובים אשר עברו הכשרה בתחום.

חברת "בטיחות לעד", המנוהלת על ידי אשר אביזמר, היא חברה מקצועית המציעה ייעוץ בענייני בטיחות כמו גם הדרכות מקצועיות. אשר אביזמר שירת במשך 24 שנים כקצין בטיחות בחיל האוויר ולאורך השנים ליווה חברות שונות בתחום הבטיחות. כך שנושא הבטיחות בהחלט זורם בעורקיו.

קורס עבודה בגובה – ממה הוא מורכב?

קורס עבודה בגובה הוא אחד ההדרכות אשר תוכלו לקבל מידי אשר אביזמר, יועץ בטיחות מנוסה ומסיידה של חברת בטיחות לעד.

על פי התקנה החדשה של משרד התמ"ת, כל אדם אשר עובד בגובה העולה על 2 מטרים – אזי קיימת סכנת נפילה חייב לעבור הכשרה מתאימה. זו תכלול הסברים על הסכנות שבעבודה בגובה, דרכי חילוץ, דרכי בלימת נפילה ועוד.

קורס זה נועד להבטיח את העובדה כי כל מי שמבצע עבודות בגובה יהיה מודע לסכנות הכרוכות בעבודתו ויכיר את הדרכים למנוע תאונות או להתמודד איתן בהצלחה במידה והן מתרחשות.

תכנית הלימודים של קורס עבודה בגובה נכתבת על ידי מפקח עבודה ראשי במשרד התמ"ת. על כן הקורס כולל דגשים חשובים מאוד אשר נועדו להגן על חיי אדם מפגיעה ולהבטיח כי כל עבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

הקורס עצמו מחולק לשני חלקים, מעשי ועיוני:

  • החלק העיוני – החלק הזה של הקורס יכלול מצגת מפורטת הכוללת תמונות וסרטונים. החלק העיוני שם דגש על הכרת משטחי העבודה השונים, סוגי מערכות האבטחה, חללים מוקפים, דרכי בלימת נפילה, מבנה פיגומים וכל סכנה שעלולה להופיע עקב אי שמירה על כללי הבטיחות.
  • החלק המעשי – בשלב זה אתם תוכלו ללמוד על הציוד הנדרש לעבודה בגובה, אופן התאמתו לגוף והדרך היעילה והנכונה ביותר לעבודה עימו. בשלב האחרון של החלק המעשי התלמידים ילמדו כיצד לעבוד עם הציוד הנדרש על סולמות , גגות, פיגומים, סלי הרמה וכו'.

קורס עבודה בגובה לעובדים

כל עובד אשר ראיתם עובד מעל גובה של 2 מטרים, עבר הכשרה שתאפשר לו לעשות את עבודתו בבטחה.

אשר אביזמר – "בטיחות לעד" הוא האדם הנכון לפנות אליו בשעה שאתם מעוניינים לעבור קורס שכזה. בסיומו אתם תהיו מודעים לכל הסכנות בעבודה בגובה ותכירו את כל הדרכים האפקטיביות ביותר להתמודד עימן בהצלחה מבלי להיפצע או ליפול.

אנו מקפידים על הדרכה ברמה הגבוהה ביותר על מנת שכל המידע יעבור בצורה הברורה והמעניינת ביותר.

בסיום ההכשרה, ייערך מבחן מעשי לוודא קליטת המידע על ידי העובדים

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים מקצועי בניית אתרים