מדריך עבודה בגובה

avizemer 12/09/2019

עבודה בגובה מתאפיינת בסיכונים מסוימים, וחשוב לדעת לבצע אותה באופן מושכל ובטיחותי. מי שמופקד על הכשרת העובדים שחלק משגרת יומם הוא שהייה בגבהים של 2 מטר ומעלה, עבודה מעל משטחים מסוכנים ולא מגודרים או שימוש בבמות הרמה, מלגזות, פיגומים וכו' הוא מדריך עבודה בגובה – וחשוב מאוד שיהיה זה איש מקצוע מיומן ובעל ניסיון רב בתחום. אשר אביזמר שירת בתפקידים רלוונטיים כקצין בחיל האוויר ומאז שהקים את בטיחות לעד בע"מ העביר מאות הדרכות.

מה מלמד אתכם מדריך עבודה בגובה?

קורס עבודה בגובה מקנה ידע עיוני נרחב וכלים מעשיים יקרי ערך במגוון רחב של נושאים. ביניהם:

* היכרות עם משטחי עבודה רלוונטיים – גגות שבירים, פיגומים, במות הרמה, קונסטרוקציות שונות ועוד.

* ציוד המגן הבסיסי – והשימוש בו.

* מערכות למניעת נפילות – אופציה חשובה לעובדים על גגות שטוחים ובתוך סלי הרמה.

* מערכות לבלימת נפילות – שנועדו להגן על מי שעובד על סולם גבוה, משטחים שעלולים להישבר ועל קונסטרוקציות שונות.

* חללים מוקפים – אזורים שעלולים לשרור בהם תנאים בעייתיים ועל כן חשוב לדעת כיצד לגשת אליהם ואיך לצאת מהם. בין החללים המוקפים שמדריך בטיחות מיומן מכשיר את העובדים להתמודד איתם נכון: בורות, מרתפים, תעלות ביוב, מכלי אחסון, מקומות ניקוז סגורים ועוד.

* חילוץ – כולל תרגול הדרכים השונות לחלץ עמיתים לעבודה שנקלעו למצוקה באופן האפקטיבי ביותר כמו גם הבטיחותי ביותר.

עבודה בגובה הדרכה מקצועית ע"י הצוות של אשר אביזמר בטיחות לעד בע"מ

מדריך עבודה בגובה מוסמך – מקסימום ידע, אחריות ורצינות

קורס בטיחות לעובדים בגובה מונע תאונות מיותרות, מקנה לעובדים את כל מה שהם זקוקים לו כדי להגן על עצמם ומאפשר למנהלים ולבעלי חברות שמעסיקות עובדים בגובה להתנהל בשקט נפשי מרבי.

אשר הוא מדריך עבודה בגובה עתיר ניסיון, ואיתו העובדים שלכם בידיים טובות במיוחד – הן בזכות הניסיון המגוון שלו שבא לידי ביטוי בכל קורס, והן בזכות הרצינות שמאפיינת את ההתנהלות המקצועית שלו. הלמידה המתמדת של אשר אביזמר, המייסד והבעלים של בטיחות לעד בע"מ, מבטיחה מקסימום ידע לכל משתתפי ההדרכה, והגישה האחראית והמחויבת שלו מחלחלת אליהם ותורמת אף היא לתועלת הרבה שמופקת מהקורס.

מידע נוסף בנושא

האיש הנכון במקום הנכון – מדריך עבודה בגובה

השירותים אותם מספק מדריך עבודה בגובה, באים לידי ביטוי בכמה וכמה תחומי עיסוק, שיכולים לשפר לאין שיעור את אופן הפעילות של הצוות שלכם. ראשית לכל, מדריך עבודה בגובה מעניק לאנשי הצוות את היכולת לתפעל כלים כבדים על פי סדר עבודה קבוע במינימום נזק לכלי ולסביבה. כך למשל, מפעילי מנופים יכולים לשמור על איזון משקלים מושלם, גם תחת תנאי מזג אוויר קשים, לאורך זמן בשביל להפוך את אתר הבנייה למרחב עבודה בטיחותי. כמו כן מדריך עבודה בגובה מביא את כל החידושים ואת כל הכלים הקיימים בתחום הבטיחות והגהות, כמו גם בתחום הבטיחות אישית, לידיעתם של אנשי הצוות. מדובר במידע חשוב העוסק, בין היתר, בשימוש בקסדות ובמגינים, לבישת ריתמות בטיחות ואפילו מיקום של ציוד תאורת חירום בתוך חלל הפנים של הנכס עליו אתם עובדים.

מדריכי עבודה בגובה

על פניו, יש תפיסה לפיה עבודות מקצועיות בגובה לא מחייבות הכשרה מיוחדת כל שהיא. בין שמדובר על עבודות ניקיון בעזרת סנפלינג, עבודות צביעת בתים או עבודות מנופים להקמת מבנים גבוהים במיוחד – זוהי תפיסה שגויה שמסכנת את כל מי שעובד בתחום. נכון להיום, דווקא בגלל התפיסה השגויה, יש יותר ויותר אירועים מסכנים חיים איתם צריך להתמודד ויפה שעה אחת קודם. בשביל לטפל בבעיה הבטיחותית הזו, האחריות שלכם בתור מנהלי העבודה היא להזמין מדריך עבודה בגובה שיגיע אל אתר הבנייה או אל המקום בו אתם עובדים ויעזור לאנשי הצוות שלכם להבין איך הם יכולים לעבוד בצורה הכי טובה שיש. ניתן להזמין את השירות החשוב מהצוות המקצועי של חברת אשר אביזמר בטיחות לעד בע"מ.

מדריך עבודה בגובה רשום יעזור לכם לבצע החלטות קטנות שמשנות את כל המשחק

כאשר נמצאים כמה אנשי צוות בודדים גבוה בשמיים, והם צריכים לבצע עבודות בנייה או תחזוקה קריטיות, אין שום מקום למשחקים או להתנהלות שהיא לא פחות ממקצועית. ועל כן, בתור מנהלים אתם לא רוצים להשאיר מקום לספק, בכל מה שנוגע לאופן העבודה הבטיחותית ביותר שאתם מצפים לקבל. בעזרת ליווי אישי ומקצועי של אנשי הצוות בחברת אשר אביזמר בטיחות לעד בע"מ, תוכלו להעניק לצוות שלכם את כל הידע אותו הם צריכים בשביל לעלות לגובה ולחזור בשלום לקרקע. בסוף ההכשרה הפרונטלית מתבצעת עבודה ובחינה מעשית.

למצוא את המדריך הנכון

יש לא מעט מדריכי עבודה בגובה, אבל אם אתם וודאי לא רוצים רק לסמן וי על המטלה, אלא באמת ללמוד דברים חשובים ומצילי חיים. על מנת שתהיה הדרכה מועילה באמת אתם צריכים מדריך עם ניסיון ורזומה עשיר בתחום, או במילים אחרות- אתם צריכים חברה שמומחית בתחום ותספק לכם את המדריך האידיאלי למטרה מקודשת זו.  אתם צריכים את חברת "אשר אביזמר – בטיחות לעד בע"מ", חברה שיש לה ניסיון של שנים ארוכות בהדרכות עבודה בגובה, כמו גם הדרכות בטיחות, הדרכות בטיחות באש ואחרות.

מה בעצם מלמד מדריך עבודה בגובה?

אם אתם בעלי עסקים בתחומים כמו בנייה, ניקוי חלונות או כל תחום בו מתרחשת עבודה בגובה, וודאי הבנתם שאתם צריכים את שירותיו של מדריך עבודה בגובה– ועכשיו נשאר לכם רק למצוא אחד. אבל רגע לפני, חשוב להבין מה הוא למעשה מלמד ומתרגל- המדריך יעביר קודם כל את החומר בצורה תיאורטית, הוא יסביר על הסכנות ויראה את האמצעים השונים לשמירה על הבטיחות הראויה. לאחר מכן הוא יעבור לשלב המעשי, השלב בו לומדים כיצד ללבוש את ציוד הבטיחות הרלוונטי, לומדים לעבוד איתו ולהשתמש בו. רק לאחר שהעובדים ידעו איך לעבוד בצורה נכונה ויבדקו על כך על ידי המדריך העומד בדרישות, העסק יקבל תעודה שמאשרת שמותר לעובדיו לעבוד בגובה.

מדריך עבודה בגובה ישמור על הבטיחות שלכם

חברות בנייה רבות מעסיקות עובדים שעובדים בין השאר גם בגובה, כמו גם בעלי עסקים לניקוי חלונות חיצוניים לגורדי שחקים ובניינים גבוהים, חברות להתקנת שלטים לעסקים או שלטי חוצות. יכול להיות שיש לכם מפעל או מחסן בו עובדים מורמים לגובה על ידי סל אדם על מנת לסדר סחורות או לבצע עבודות כאלה ואחרות. בכל מצב בו עובד שלכם עולה לגובה של מעל ל-2 מטרים, אתם צריכים את שירותיו של מדריך עבודה בגובה שילמד את העובדים שלכם איך לעשות את זה נכון-  איך להשתמש באמצעי הבטיחות השונים ואיך לסיים את העבודה בשלום בלי לקחת סיכונים מיותרים. כמו כן, בעלי עסקים המעסיקים עובדים מחויבים על פי חוק להעביר לעובדי הגובה שלהם הדרכות בטיחות שגרתיות על מנת למנוע את האסון הבא.

הדרכת עבודה בגובה

ישראל צומחת לגובה – בחירה מתבקשת בהתחשב בגידול המשמעותי מאוד במספר התושבים ובשטח הקטן שנשאר קבוע. אחת ההשלכות של המגמה הזו היא שיותר ויותר אנשים עובדים בגובה. חשוב להדגיש שלא רק בענף הבנייה, אלא גם אנשי מקצוע רבים אחרים עושים זאת – למשל מומחים להרחקת יונים שמוזעקים למצוא פתרון ליונים שמבקשות לקנן על גג, מתקיני דודי שמש, חשמלאים ועוד. המכנה המשותף לכולם הוא החובה לעבור הדרכת עבודה בגובה. מעבר לחובה זהו כמובן גם אינטרס של העובדים וגם של המעסיקים שמחויבים לעשות את כל מה שביכולתם לעשות כדי למנוע תאונות עבודה כואבות. חברת אשר אביזמר בטיחות לעד מעבירה הדרכות עבודה בגובה, ועושה זאת בהצטיינות, הן בזכות הניסיון הרב שהצטבר בחברה והן לנוכח המחויבות המוחלטת לכל המשתתפים בכל הדרכה.

מהם המצבים שמחייבים הדרכת עבודה בגובה?

ההגדרה של עבודה בגובה היא עבודה שבמהלכה עלול אדם ליפול לעומק של 2 מטרים או יותר, וכשמתקיים אחד המצבים הבאים:

* הטיית גוף – אופן ביצוע העבודה מחייב את הטיית הגוף בזווית של 45 מעלות או יותר אל מעבר למעקה או גיור משטח העבודה.

* היעדר גידור – מצב שבו לא הותקן גידור או מעקה במשטח העבודה או מדרכת המעבר.

* עבודה שמתבצעת באמצעות מתקן הרמה – פיגומים, סלים להרמת עובדים, בימות מתרוממות ניידות.

הדרכה מקיפה במיוחד

הדרכת עבודה בגובה חייבת להיות מצד אחד מקיפה מאוד, ומצד שני להתאים למאפיינים הספציפיים של כל עסק או מקום עבודה. הנושאים הנכללים בהדרכה הם עבודה עם סולמות, היכרות עם הסלים השונים להרמת אדם ועם הבמות המתרוממות, דגשים לעבודה על גבי פיגומים בבטיחות מרבית, עבודה על גבי קונסטרוקציה, סוגי גגות שונים (שטוחים, משופעים, שבירים) וחללים מוקפים (למשל פיר מעלית או בור שהיציאה ממנו עלולה להיות בעייתית בנסיבות מסוימות). חברת אשר אביזמר בטיחות לעד מבצעת הדרכות עבודה בגובה מזה שנים רבות, באחריות ובאופן מקצועי. ההדרכות משלבות מתן ידע תיאורטי עם תרגולים מעשיים, ומקנות למשתתפים בהן את הכלים הנחוצים לשמירה על שלומם ובריאותם גם כשהם בגובה רב מעל פני האדמה.

הדרכה בגובה

האוכלוסייה, גם בארץ וגם בעולם, הולכת וגדלה בקצב מהיר מאוד. בישראל כבר יש כ-10 מיליון בני אדם, ולפי הערכות שונות מספר התושבים צפוי להכפיל את עצמו תוך 25-30 שנים. במציאות כזו אין ברירה אלא לבנות לגובה, ולגובה רב, כדי לנצל באופן מיטבי את השטח המצומצם. ככל שישראל צומחת לגובה מתבצעות יותר פעולות במרחק משמעותי מעל לפני הקרקע. אמנם קיים ציוד ייעודי למטרה זו, אולם אי אפשר להתעלם מרמת הסיכון – ולכן חשוב מאוד לבצע הדרכה מתאימה לכל מי שעובד בגובה. חברת אשר אביזמר בטיחות לעד מעבירה הדרכה בגובה לכל מי שזקוק לכך, בהתאם לתקנות העדכניות ומתוך תחושת אחריות רבה.

הדגשים החשובים של הדרכה בגובה

* קהל יעד – ההדרכה לעבודה בטוחה ונכונה בגובה מיועדת לכל שמי שעובד במקומות שעלולים להוביל לנפילה של 2 מטר ומעלה. בפרט מדובר על טכנאי תקשורת וחשמלאים שמתקנים ציוד שנמצא בגובה רב, עובדי בניין שבאופן טבעי מגיעים לגבהים משמעותיים כחלק מהקמת פרויקטים, מחסנאים שנדרשים להגיע לפריטים המאוחסנים בגובה, אנשי מקצוע בתחום הרחקת היונים (משום שיונים רבות מקננות על גגות), מתקינים של דודי שמש, טכנאי מעליות ועוד.

* נושאים – התכנים המועברים במסגרת הדרכת עבודה בגובה רבים ומגוונים. בפרט חשוב לוודא שההדרכה כוללת היכרות עם ציוד מגן רלוונטי (סלינגים, מערכות עיגון, חבלים ועוד), הנחיות לשימוש בטיחותי בסולמות מכל הסוגים (גם נייחים וגם ניידים), הבנת אופן העבודה עם סלי הרמה, במות הרמה וקונסטרוקציות, ועוד. נושא רלוונטי נוסף הוא עבודה בחללים מוקפים (מיכלים גדולים, בורות, פירי מעליות ועוד) שנחשבים לחלק מהתחום – בגלל שעלול להיווצר קושי להיחלץ מהם במקרה של תקלה.

* התאמה מלאה – למאפיינים הספציפיים של עבודה בגובה בכל ענף פעילות.

הדרכה מועילה במיוחד

הדרכה בגובה מעבירה ידע יקר ערך לעובדים חדשים. גם עובדים ותיקים יותר זקוקים לריענון ולהתעדכנות בכל החידושים, ולכן גם הם עשויים להיתרם מאוד מהדרכות אלה. אשר אביזמר בטיחות לעד מבצעת הדרכות עבודה בגובה תוך מתן יחס אישי לכל אחד ואחד מהמשתתפים, הקפדה על העברת כל החומר באופן ברור ובגובה העיניים ומתוך תחושת שליחות ואחריות.

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

    קידום אתרים מקצועי בניית אתרים