הדרכת עבודה בגובה

avizemer 19/02/2023

הדרכה בגובה

ישראל צומחת לגובה – בחירה מתבקשת בהתחשב בגידול המשמעותי מאוד במספר התושבים ובשטח הקטן שנשאר קבוע. אחת ההשלכות של המגמה הזו היא שיותר ויותר אנשים עובדים בגובה. חשוב להדגיש שלא רק בענף הבנייה, אלא גם אנשי מקצוע רבים אחרים עושים זאת – למשל מומחים להרחקת יונים שמוזעקים למצוא פתרון ליונים שמבקשות לקנן על גג, מתקיני דודי שמש, חשמלאים ועוד. המכנה המשותף לכולם הוא החובה לעבור הדרכת עבודה בגובה. מעבר לחובה זהו כמובן גם אינטרס של העובדים וגם של המעסיקים שמחויבים לעשות את כל מה שביכולתם לעשות כדי למנוע תאונות עבודה כואבות. חברת אשר אביזמר בטיחות לעד מעבירה הדרכות עבודה בגובה, ועושה זאת בהצטיינות, הן בזכות הניסיון הרב שהצטבר בחברה והן לנוכח המחויבות המוחלטת לכל המשתתפים בכל הדרכה.

מהם המצבים שמחייבים הדרכת עבודה בגובה?

ההגדרה של עבודה בגובה היא עבודה שבמהלכה עלול אדם ליפול לעומק של 2 מטרים או יותר, וכשמתקיים אחד המצבים הבאים:

* הטיית גוף – אופן ביצוע העבודה מחייב את הטיית הגוף בזווית של 45 מעלות או יותר אל מעבר למעקה או גיור משטח העבודה.

* היעדר גידור – מצב שבו לא הותקן גידור או מעקה במשטח העבודה או מדרכת המעבר.

* עבודה שמתבצעת באמצעות מתקן הרמה – פיגומים, סלים להרמת עובדים, בימות מתרוממות ניידות.

הדרכה מקיפה במיוחד

הדרכת עבודה בגובה חייבת להיות מצד אחד מקיפה מאוד, ומצד שני להתאים למאפיינים הספציפיים של כל עסק או מקום עבודה. הנושאים הנכללים בהדרכה הם עבודה עם סולמות, היכרות עם הסלים השונים להרמת אדם ועם הבמות המתרוממות, דגשים לעבודה על גבי פיגומים בבטיחות מרבית, עבודה על גבי קונסטרוקציה, סוגי גגות שונים (שטוחים, משופעים, שבירים) וחללים מוקפים (למשל פיר מעלית או בור שהיציאה ממנו עלולה להיות בעייתית בנסיבות מסוימות). חברת אשר אביזמר בטיחות לעד מבצעת הדרכות עבודה בגובה מזה שנים רבות, באחריות ובאופן מקצועי. ההדרכות משלבות מתן ידע תיאורטי עם תרגולים מעשיים, ומקנות למשתתפים בהן את הכלים הנחוצים לשמירה על שלומם ובריאותם גם כשהם בגובה רב מעל פני האדמה.

האוכלוסייה, גם בארץ וגם בעולם, הולכת וגדלה בקצב מהיר מאוד. בישראל כבר יש כ-10 מיליון בני אדם, ולפי הערכות שונות מספר התושבים צפוי להכפיל את עצמו תוך 25-30 שנים. במציאות כזו אין ברירה אלא לבנות לגובה, ולגובה רב, כדי לנצל באופן מיטבי את השטח המצומצם. ככל שישראל צומחת לגובה מתבצעות יותר פעולות במרחק משמעותי מעל לפני הקרקע. אמנם קיים ציוד ייעודי למטרה זו, אולם אי אפשר להתעלם מרמת הסיכון – ולכן חשוב מאוד לבצע הדרכה מתאימה לכל מי שעובד בגובה. חברת אשר אביזמר בטיחות לעד מעבירה הדרכה בגובה לכל מי שזקוק לכך, בהתאם לתקנות העדכניות ומתוך תחושת אחריות רבה.

הדגשים החשובים של הדרכה בגובה

* קהל יעד – ההדרכה לעבודה בטוחה ונכונה בגובה מיועדת לכל שמי שעובד במקומות שעלולים להוביל לנפילה של 2 מטר ומעלה. בפרט מדובר על טכנאי תקשורת וחשמלאים שמתקנים ציוד שנמצא בגובה רב, עובדי בניין שבאופן טבעי מגיעים לגבהים משמעותיים כחלק מהקמת פרויקטים, מחסנאים שנדרשים להגיע לפריטים המאוחסנים בגובה, אנשי מקצוע בתחום הרחקת היונים (משום שיונים רבות מקננות על גגות), מתקינים של דודי שמש, טכנאי מעליות ועוד.

* נושאים – התכנים המועברים במסגרת הדרכת עבודה בגובה רבים ומגוונים. בפרט חשוב לוודא שההדרכה כוללת היכרות עם ציוד מגן רלוונטי (סלינגים, מערכות עיגון, חבלים ועוד), הנחיות לשימוש בטיחותי בסולמות מכל הסוגים (גם נייחים וגם ניידים), הבנת אופן העבודה עם סלי הרמה, במות הרמה וקונסטרוקציות, ועוד. נושא רלוונטי נוסף הוא עבודה בחללים מוקפים (מיכלים גדולים, בורות, פירי מעליות ועוד) שנחשבים לחלק מהתחום – בגלל שעלול להיווצר קושי להיחלץ מהם במקרה של תקלה.

* התאמה מלאה – למאפיינים הספציפיים של עבודה בגובה בכל ענף פעילות.

הדרכה מועילה במיוחד

הדרכה בגובה מעבירה ידע יקר ערך לעובדים חדשים. גם עובדים ותיקים יותר זקוקים לריענון ולהתעדכנות בכל החידושים, ולכן גם הם עשויים להיתרם מאוד מהדרכות אלה. אשר אביזמר בטיחות לעד מבצעת הדרכות עבודה בגובה תוך מתן יחס אישי לכל אחד ואחד מהמשתתפים, הקפדה על העברת כל החומר באופן ברור ובגובה העיניים ומתוך תחושת שליחות ואחריות.

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

    קידום אתרים מקצועי בניית אתרים