בטיחות באש

avizemer 04/08/2019

הדרכות בטיחות אש וכיבוי אש מבוצעות על ידי בטיחות לעד בע"מ בצורה מלאה. חובת המעביד לבצע הדרכה זו פעם בשנה ע"מ לחסוך בנפגעים ובנזק לרכוש.

הדרכות כיבוי אש מבוצעות על ידי בטיחות לעד בע"מ בצורה מלאה.

חובת המעביד לבצע הדרכה זו פעם בשנה ע"מ לחסוך בנפגעים ובנזק לרכוש.

עיקרי נושאי הדרכת בטיחות אש:

 • מושגי יסוד בבטיחות אש ושיטות כיבוי.
 • מהות האש, משולש האש.
 • מוקדי סיכון עיקריים לפריצת אש.
 • סוגי דליקות והתנהלות באש ותוצריה.
 • שימוש נכון ויעיל : מערכות גילוי אש ועשן, עמדות כיבוי, מטפים, ספרינקלרים.
 • נקיטת אמצעי זהירות בחשמל.
 • דרכי מילוט והתנהגות בחירום.

הדרכה ותרגול בטיחות אש

בטיחות לעד בע"מ תעביר הדרכות כיבוי על ידי מדריכים מוסמכים ותתרגל גם כיבוי באש חייה תוך נקיטת הזהירות המירבית.

בסיום ההדרכה, יינתן אישור על ביצוע ההדרכה בהתאם לדרישות כיבוי.

היום החוק מחייב כל עסק וכל חברת בנייה להציג תכנית בטיחות אש, במטרה להשיג רישיון עסק או אישור להמשך הבניה. בכל מה שקשור לאש, מומלץ לעבוד אך ורק עם המקצוענים בתחום במטרה לא לקחת סיכונים מיותרים. חברת בטיחות לעד בע"מ מתמחה בתחומי הבטיחות השונים, ויש לה את הניסיון והמיומנות הדרושים בבטיחות אש. על מנת להשיג את האישור הנדרש לקבלת רישיון עסק, יש צורך להציג לשירותי כבאות והצלה תכנית מפורטת לגבי תכנון מערכי הבטיחות אש בחברה. התוכנית צריכה לכלול את אמצעי הכיבוי אש המצויים בכל קומה, פירוט דרכי הגישה בבניין, מיקום מדויק של כל ציוד הכיבוי המצוי במקום, שלטי הכוונה ברורים ועוד.

כל הנקודות שכדאי לדעת לגבי בטיחות אש

המטרה העיקרית של הכנת תכנית בטיחות מפורטת ויסודית לגבי כיבוי אש, היא בעצם לאפשר לשירותי הכבאות וההצלה להגיע למקום במקרה הצורך ולהתמצא בבניין בצורה מסודרת ומאורגנת. כאשר מדובר על כיבוי אש, הזמן הוא מצרך הכרחי, ולכן חשוב שלשירותי הכבאות וההצלה תהיה תכנית מפורטת עד כמה שאפשר, ובכך הם יוכלו לחסוך בזמן יקר ויתנהלו בצורה יעילה ומהירה יותר. לצורך כך, חשוב להסתייע באנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים העובדים בתחום מזה שנים, ויכולים ליצור תכנית מפורטת ומסודרת כפי שהחוק דורש. חברת בטיחות לעד בע"מ, מעסיקה את אנשי המקצוע המובילים ביותר בתחום, ומספקת את שירותיהם לכל עסק או חברה הזקוקים לכך.

לסיכום, תכנית מפורטת ויסודית לגבי הבטיחות אש במקום העבודה יכולה להציל חיים ולמנוע אסון. מעבר לכך, התכנית הינה תנאי הכרחי כדי לקבל רישיון עסק, ולכן מומלץ להסתייע במקצוענים בתחום. חברת בטיחות לעד בע"מ תשמח לסייע לכם בתחום, לפרטים נוספים צרו קשר.

בטיחות אש

בטיחות אש הינה סדנה בסיסית אשר כל מעסיק חייב להעביר לעובדיו פעם בשנה וזאת על מנת למנוע נפגעים ונזק לרכוש עקב שריפה. אשר אביזמר – בטיחות לעד בע"מ מעמידים בפניכם הדרכות כיבוי אש אשר יועברו על ידי מדריכים מוסמכים ומנוסים. במהלך ההדרכה תבצעו תרגול כיבוי באש חיה תוך נקיטת הזהירות המרבית הדרושה לשם שמירה על בטיחותכם.

הדרכת בטיחות אש – הנושאים העיקריים

הדרכת בטיחות אש מעניקה מענה מקצועי בכל הנוגע לסיכוני האש ויכולה ללמד את העובדים שלכם כיצד יוכלו למנוע שריפות ולהתמודד איתן בעת חירום. ההדרכה הינה נרחבת ותיגע בכל הדרכים היעילות ביותר למנוע את התפרצותה של האש ופגיעתה באנשים וברכוש. חלק מהתחומים אשר נלמדים במהלך ההדרכה כוללים גם:

 • מושגי יסוד בבטיחות אש.
 • תאונות עבודה.
 • מהות האש, משולש האש – הגורמים לבעירתה של האש.
 • מוקדי סיכון.
 • סוגי הדליקות דרך ההתנהלות באש.
 • שימוש יעיל ב: מערכות גילוי אש ועשן, עמדות כיבוי, מטפים, ספינקלרים.
 • שיטות כיבוי אש – בידוד, השנקה וקירור.
 • בטיחות בחשמל ואופן מניעת שריפות חשמל.
 • דרכי מילוט למצבי חירום.

תכנית בטיחות אש מפורטת היא חלק בלתי נפרד מהדרך שלכם להגן על חיי אדם ורכוש מפני שריפה. מטרת התכנית הינה פשוטה מאוד, היא למעשה נועדה לסייע לכוחות החירום של כבאות והצלה להגיע למקום בשעת החירום ולהתמצא בבניין בדרך מאורגנת, בטוחה ומהירה.

את התכנית יש להגיש לשירותי הכבאות וההצלה לשם קבלת רישיון עסק. התכנית תכלול את מיקום וסוג אמצעי כיבוי האש השונים אשר נמצאים במקום, שלטי הכוונה ברורים ועוד.

על מנת לקבל את כל הפרטים שעליכם יהיה לארגן לשם יצירת תכנית בטיחות אש יסודית ברמה גבוהה, תוכלו לפנות אל אשר אביזמר – בטיחות לעד בע"מ.

אנו נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בכל נושא הקשור לתחום הבטיחות במקום התעסוקה שלכם. הדרכות מתאימות ותכנית פעולה למצבי חירום יכולים להיות הגורמים אשר יסייעו בהצלת חיי אדם ושמירה על הרכוש מפני נזקיה של האש.

אש היא מפגע מסוכן שקשה להשתלט עליו לאחר שהוא נוצר. כולנו שמענו על מקרים שבהם התנהלות לא זהירה וחוסר תשומת לב הובילו לנזקים חמורים, גם לרכוש ולמרבה הצער גם לנפש. הדרך הטובה ביותר למזער את הסיכון היא לנקוט בגישה הפרואקטיבית – גישה שהעיקרון המנחה שלה הוא להקדים תרופה למכה. שכירת שירותיו של מומחה בתחום של בטיחות אש מאפשרת מיפוי מלא ומדויק של הגורמים שעלולים להצית שריפה, הענקת כל הידע הנחוץ לגורמים השונים בעסק על-מנת להתמודד באופן אופטימלי עם כל מצב, ומציאת פתרונות לכל הבעיות הקשורות בנושא רגיש זה. לשם קבלת המענה המקצועי ביותר, צרו קשר עם אשר אביזמר – בטיחות לעד בע"מ.

בטיחות אש – איך לבחור מומחה בטיחות?

הצורך להתייחס ברצינות רבה לנושא בטיחות באש מחייב בחירה מושכלת של מומחה בתחום שיבצע בעבורכם את כל הפעולות הנ"ל. המפתחות העיקריים לבחירת איש מקצוע הם:

* ניסיון – באופן טבעי עבודתו של מומחה בטיחות באש נשענת על הבנה מעמיקה בנושאים כמו סוגי דליקות, דרכי התפשטות עשן ואש, מערכות גילוי וכיבוי, ספרינקלרים, חשמל, התנהגות עובדים במצבי חירום ועוד. ידע רחב היקף שכזה הוא תוצר של למידה מתמדת, אבל לא פחות חשוב – התנסויות מעשיות. רק איש מקצוע שכבר סייע למגוון רחב של מפעלים ומוסדות להגיע לרמת בטיחות מקסימלית יכול להבטיח גם לכם רמה שכזו, להבטיח ולקיים.

* קפדנות – בתחום הבטיחות ההתנהלות הנכונה היא על בסיס קפדנות מוחלטת, בלי שום קיצור דרך או עיגול פינות. כשהמטרה היא מניעת שריפות והשגת שליטה מהירה אם חלילה מתרחשת בעירה, אין מקום לגישת ה"יהיה בסדר" או לאלתורים – רק לעבודה מסודרת בהתאם לנהלים המחמירים ביותר.

* אחריות – לנוכח החשיבות העצומה של המוגנות המלאה בפני סכנת השריפות נדרשת אחריות גבוהה במיוחד מצד המומחה שהאנשים בעסק סומכים עליו.

מקצועיות ללא פשרות ואמינות מוחלטת

אשר אביזמר הוא בעל ניסיון של שנים רבות בתחום הבטיחות, בין השאר כקצין בחיל האוויר. הוא חונך על ערכים כגון אמינות, עזרה לבני אדם ומקצועיות ללא פשרות, והוא מביא אותם לידי ביטוי בעבודתו כמומחה בטיחות באש עם כל ארגון וחברה. בהתאם בטיחות לעד בע"מ, החברה שייסד, מבטיחה לכם שקט נפשי אמיתי וביטחון מלא. וכל זה ביושר, נועם ותמיכה מלווה ואוהדת.

מעוניין להצטרף לשירות?
פוסטים אחרונים

לקבלת ההצעה הטובה ביותר מלאו את הפרטים הבאים

קידום אתרים מקצועי בניית אתרים